Juba võib märgata saabuva kevade märke. Päike on aina eredam, paitab põski ja veed hakkavad vulisema. Soojenev ilm kutsub õue. Tänavused riiklikud piirangud on sättinud eluolu selliseks, kus hinda lähevad tegevused, mida saad teha üksi või lähedastega, just looduses. Miks mitte võtta hobiks harrastuskalastust, mis tekitab hasarti ja annab võimaluse samal ajal loodust nautida. Võid siduda kalapüügi ka perepuhkusega – toitlustuse ja turismitalus ööbimisega.
Peamised kalad, mida Eesti jõgedest-järvedest püüda, on jõeforell, haug, ahven, latikas, luts, särg, karpkala ja koha. Väikestel metsajärvedel on mõnus õngitseda linaskit. Rannikumerest saab ahvenat, lesta, tuulehaugi jm.
Ühe lihtkäsiõngega võib Eestis kala püüda ilma kalastusloata. Samas peab arvestama piirangutega, mis puudutavad püügiaegu, -kohti ja kalaliike. Selle kohta saab infot leheküljelt www.kalateave.ee. Teiste kalapüügivahendite kasutamisel tuleb osta ka kalastusluba, mida saab teha pilet.ee veebilehel.
Populaarsemad kalastuskohad Loode-Eestis:
- Harku järv
Harku järv on väga hea kalapüügiks. Seal domineerib latikas aga leidub ka särge, ahvenat, haugi jt kalu.
- Keila jõgi
Põhilisteks kalaliikideks on haug, särg, ahven. - Vääna jõgi Sakus
Seal püütakse linaskit, ahvenat, haugi, särge, kokre. - Tänavjärv
Tänavjärvest püütakse ahvenat, särga, haugi, kiiska. - Österby sadam
Österby kalaliikidest domineerib nurg, koger, leidub ka säina jm kalu. - Peraküla ja Dirhami rand
Perakülas ja Dirhamis on populaarne lestapüük.
Samuti tasub silma peal hoida mitmetel kalapüügi võistlustel ja kalafestivalidel. Näiteks on korraldatakse Rummu järvel iga-aastase traditsiooni kohaselt kalapüügivõistlust. Samuti toimub suviti Dirhamis festival Kala Vest ja mitmel pool tähistatakse ka kalurite päevi.
Kogu käesolev info on kogutud kalastusveebilehtedelt ja foorumitest. Viimased on just suured abilised kalastusega alustamisel. Uuri ja vaata lehti, nagu näiteks www.kalale.ee, www.kalaportaal.ee, www.kalale.ee/foorum/.
Soovitame uurida ka kalapüügi kohtade lähedal asuvaid majutusasutusi ja toitlustusettevõtteid. Õigel kalamehel on kõht alati sooja uhhaad täis, olgu see siis oma püütud kalast valmistatud või mitte! 🙂